شینیون چیست

شینیون چیست

شینیون چیست؟

 

شاید بـرای شما هم پیش آمده باشد کـه بدانید شنیون چیست و چگونه انجام می دهنـد؟ این سوالی است کـه بـرای اکثر خانم ها پیش می آید. اما بیشتر خانم ها بلد نیستن این کار را انجام دهنـد. شنیون بـه معنی بستن و طراحی مو است، کـه طرح های و مدل های مختلفی دارد. معمولا خانم ها در مناسبت های مختلف مثل مجالس عروسی، جشن های عقد، تولد ها و … موهای خود را شنیون می کننـد. در این مطلب با ما همراه باشید.

 

شینیون چیست

مدل شینیون جدید

شینیون چیست؟

بـه طور کلی بـه حالت دادن و بستن مو با استفاده از گیره و سنجاق سر شینیون مو گفته می شود. واژه شینیون فرانسوی است و یکی از رایج ترین و متنوع ترین روش های آرایش مو محسوب می شود. در یک دوره آموزشی، ابتدا هنرجو باید با حالت صورت های مختلف آشنا شود و بـر اساس آن مدل شینیون را انتخاب کنـد.

در مراحل بعدی آشنایی با ابزار آلات و وسایل کار شینیون و در مرحله آخر نحوه پیاده کردن این مدل بـر روی سر بـه هنرجو آموزش داده می شود. مسلما شرکت در دوره آموزش شینیون بـه تنهایی کافی نیست و دانش آموخته باید پیوسته بـه دنبال یادگرفتن مدل های روز و روش های جدید بـرای گسترش دانش خود باشد. این روزها صفحات اجتماعی نظیر اینستاگرام می توانـد کمک زیادی بـرای آشنایی با مدل ها و سبک های مختلف آرایشی باشد.

شینیون یا آپ دو راهکاری است کـه موها جمع و بـه مدل های متنوعی طراحی می شود.مشخصه ی یک شینیون شکیل، یک بـراشینگ صحیح می باشد کـه سبب آسان تر شدن کار شینیون می شود.

شینیون چیست

مدل شینیون شیک

نکات مورد توجه در شینیون

مهمترین نکته پیدا نبودن سنجاق است.عده ای تصور می کننـد استفاده از تعداد زیادی سنجاق در شینیون سبب محکم تر نگه داشتن آن می شود. اصلا این طور نیست.شینیون صحیح و زیبا شینیونی است کـه با حداقل سنجاق شینیونی حرفه ای داشته باشیم. در مورد موهای کم پشت و کوتاه نیز روش های مختلفی از قبیل اضافه کردن مو، استفاده از پروتز و… وجود دارد.استفاده از این روش ها نیازمنـد تجربـه و ظرافت است.

نکته دیگر کـه قابل توجه است محصولات فرم دهنـده هستنـد.نظیر: انواع ژل ها و کرم های مو، اسپری های مو و انواع چسب مو.با توجه بـه نوع شینیون و جنس موها و تجربـه فردی کـه شینیون را انجام می دهد از محصولات فرم دهنـده استفاده می شونـد.

از طرف دیگر درخواست مشتری نیز در انتخاب شینیون مورد نظر اهمیت دارد.بـرای مثال اگر شخصی نمی خواهد پس از بـراشینگ موهایش محکم و سفت باشد از اسپری های فرم دهنـده ی ملایمی کـه چسبدگی کمتری دارنـد را استفاده می کننـد.در عین حال نرم و لخت بودن موهایتان را نیز در بـر می گیرد.این اسپری ها در مدل دهنـده های مو طرفداران بسیاری را دارد.

حجم و فرم دادن بـه موی سر با حالت و تغییر شکل توسط تکنیک های خاص را شینیون می نامنـد. پس از آرایش و گریم چهره از عوامل مهم بـرای زیباترشدن، بـرقراری تعادل بین سر و صورت مهم ترین امر است.

شینیون چیست

شینیون حرارتی چیست

مشخصه های مهم یک شینیون زیبا

1) شناخت نوع موی سر و بـراشینگ درست و قد
2) انتخاب نوع شینیون با توجه بـه سلیقه مشتری، قد مشتری، فرم سرو صورت و گردن،نوع مراسم و لباس مشتری.
3) محکم بودن پایه شینیون،هرگز افراط نکنید.پس از پوش دادن موها، بخش های وز مو را باید توسط شانه پوش و ژل و تافت از بین بـرد.
4) استفاده از تعداد کمی سنجاق مویی و پنس و قرار دادن بـه جای آن در مو.
5) استفاده کامل از تکنیکـهای شینیون در کنارهم.
6) چک کردن شینیون جلوی آینه.
7) استفاده از طراحی مناسب بـرای شینیون.

شینیون چیست

شینیون ساده

انواع شینیون:

معمولا شینیون ها بـر اساس ابزار آلات مورد استفاده دارای انواع مختلفی هستنـد. مثلا در یک مدل می توان با استفاده از تور های مخصوص شینیون، مو را پشت سر بـه حالت زیبایی جمع کرد و یا با استفاده از سنجاق سر و اسپری، بـه موها حالت مواج داد. در بـرخی اوقات بـرای ایجاد شینیون گوجه ای از پروتز استفاده می شود بـه گونه ای کـه با بـه کار بـردن آن، مو بسیار حجیم تر بـه نظر می رسد. مدل های شینیون بـر اساس سبک مناطق و کشور های مختلف نیز تقسیم بنـدی می شونـد.

مثلا در شینیون بـه سبک فرانسوی، مو بـه صورت کاملا ساده و شیک در پشت سر جمع می شود و یا در شینیون هنـدی، بستن مو بـه صورت شلوغ انجام می گیرد. بـه طور کلی مدل موی شینیون دارای سبک ها و طرح های مختلف است. انتخاب با شماست کـه چه سبک و مدلی را بپسنـدید.

پر طرفدارترین شینیون ها عبارتنـد از: شینیون کلاسیک، خامه ای، عرب وحجیم، بوشینگ، حرارتی،نخی، حلزونی و….

شینیون چیست

شینیون لاکچری

7 تکنیک اساسی در شینیون موها

امروزه دنیای ارتباطات بسیار پیشرفته تر از گذشته می باشد و آرایشگران و متخصصان مو می تواننـد تکنیک هایشان را در اختیار علاقه منـدان قرار داده و آنها را بـه اشتراک بگذارنـد.مارتین پارسون از پیشتازان شینیون است.بـراساس نظریه این هنرمنـد خلاق میبایست شینیون ها باید لطیف تر و پرتر جلوه کنـد.بـه رطی کـه این پر بودن بـه گونه ای نباشد کـه موها و سر بزرگ دیده شونـد.

حرکت صحیح در شینیون

زمانی کـه متخصص شینیون مشغول بـه ایجاد یک مدل مو می شود باید حتما بـه نکات زیر توجه داشته باشد:
چگونه بایستد، در کدام جهت بایستد، بـه این علت کـه میبایست هماهنگ با جهت موهایتان حرکت کنـد.اگر پیچ یا تابش مو بـه صورت دلخواهتان نبود فقط کافیست جایتان را تغییر دهید و پس از آن در جهت حرکت این پیچ قرار بگیرید.

حجم دادن بـه موهایتان

دربـرخی موارد مشتری موهایی صاف دارد و ازاین رو نیاز است تا زحمت بیشتری را بـرای حجم دهی بـه موها متحمل شویم.بـرای این کار باید دسته کوچکی از موهای زیرین را با کمک انگشت شصت و اشاره پیچ داد، سپس در جهت مخالف قرار بگیرد.این امر میبایست در پنج مرحله و در نقاط مختلف سر تکرار شود تا بـه حجم دلخواهمان بـرسیم.جهت حصول نتیجه بـهتر می توانیم موها را اتو بکشیم.

شینیون چیست

شینیون عروس

بافت

بسیاری از بافت های متنوع ممکن است دشوار بـه نظر بـرسنـد اما این گونه نیست.بافت های ساده و دخترانه طرفداران بیشتری را بـه خود اختصاص داده است.با انـدکی تمرین می توانیم بافت های جدیدی را در شینیون دخیل کنیم.بـرای حجیم تر نشان دادن موهایتان می توانید موها را بـه سمت جلو فشار دهید و سپس بافت مو را انجام دهید.

مدت زمان

زمان انجام شینیون بـه عوامل مختلفی بستگی دارد.بـه طور طبیعی یک شینیون ساده 15 دقیقه بـه طول بیانجامد.بـه این منظور کـه هم سرعت شخص بالاتر رفته و بتوانـد با کمترین آسیب در کوتاهترین زمان شینیونی شکیل را خلق کنـد. دستیابی بـه زمان ذکر شده بـه تمرین مکرر احتیاج دارد.
شینیون عروس

پیچیدن موها

روشی ساده بـرای انجام شینیون:کار خود را تا پایین گردن ادامه دهید و بخشی از موهایتان را مثلثی شکل نگه دارید.این مثلث را بـه دو بخش بخش بنـدی کرده و موهای راست را بعد از تاب دادن بـه طرف چپ و طرف چپ را بـه سمت راست تاب داده و محکم کنید.موهایتان را مقداری بالاتر بـرده و نوآوری کنید.می توانید از هدبنـد هم استفاده کنید.

حلقه کردن مو

اضافه بـر استفاده از بافت در شینیون های متنوع،راهکارهای دیگری نیز بـرای حالت دهی بـه یک مدل مو وجود دارد.در یکی از این مدل ها یک دسته مو را در دست گرفته و بالای آن را گیره یا سنجاق می زنیم و بـه فاصله 10 سانت گیره دوم را می زنیم و ادامه می دهیم.در هر گیره یا سنجاق موهایمان را تاب می دهیم و دور سنجاق میپیچانیم. بعد از آن موها را در هر گیره یا سنجاق تاب می دهیم و می پیچانیم و شکل یک حلقه در می آوریم و روی سر قرار می دهیم.در صورتی کـه حلقه ها را ادامه دهیم حجم بیشتری را بـه موهایمان می بخشیم.

شینیون چیست

شینیون خطی

اسپری مو

اسپری انتخابی پس از اتمام شینیون از اهمیت بالایی بـرخوردار است.بـرخی از مدل موها بـه اسپری های قوی تر احتیاج دارنـد و بـرخی با یک اسپری سبک حالت گرفته و طبیعی تر جلوه می کننـد.
نکات مهم در استفاده از موی اضافی در شینیون عروس
اکثر عروس خانم ها و خانم ها بـرای انجام شینیون مورد علاقه شان مجبور بـه استفاده از موی اضافی و مصنوعی (اکستنشن) هستنـد ولیکن پیش از استفاده باید این نکات را در نظر بگیرید.

 

تاثیر شینیون بـر ظاهر و قد

این نکته را مد نظر قرار دهید کـه یک شینیون مناسب تنها بـر روی چهره فرد تاثیر نمی گذارد. بسیاری از عروس خانم ها نگران آن هستنـد کـه اختلاف قد میان خود و همسرشان در مجلس عروسی کمتر بـه چشم بیاید. مسلما در کنار کفش پاشنه بلنـد، یک شینیون بالای سر شیک نیز می توانـد کمک زیادی بـرای پوشانـدن این اختلاف قد بکنـد. لازم بـه ذکر است کـه عروس خانم هایی کـه دارای قد بلنـد هستنـد نیز با مدل شینیون پایین سر می تواننـد اختلاف قد خود را با همسرشان کم کننـد. بـررسی مدل های شینیون عروس جدید و بـه روز نیز کمک زیادی در انتخاب نوع شینیون می کنـد.

شینیون چیست

شینیون شیک دخترانه

نکات قابل اهمیت در استفاده از موی اضافی در شینیون عروس

اگر مدل مویی زیبا را در ژورنال آرایشگاه عروس انتخاب می کنید ول موهایتان حجم یا قد آن را نـدارد مجبور بـه استفاده از اکستنشن می باشید.

انتخاب موی طبیعی

اول از همه اگر نیاز بـه استفاده از اکستنشن( روش اضافه کردن مو) دارید.پیشنهاد می کنیم از موی طبیعی و بـراق استفاده کنید تا موی مصنوعی. درست است کـه موی طبیعی گران تر است اما بـه علت بـراق بودن بیشتر وجذابیت بیشتر آن از این نوع مو استفاده کنید.

مویی را انتخاب کنید کـه سلامت موهای طبیعی تان را تحت تاثیر قرار نـدهد

اکثر عروس خانم ها نگران هستنـد کـه با اکستنشن موهایشان آسیب نبینـد.نحوه مراقبت بـه خود اشخاص و آرایشگاه دارد.

شینیون چیست

مدل شینیون دخترانه

هماهنگی با آرایشگر

لازم است پیش از عروسیتان با آرایشگرتان صحبت کنید تا در صورتی کـه نیاز دارید موی اضافه همرنگ با موهایتان تهیه کنید از پیش تهیه کنید.این امر باعث می شود کـه مدل و رنگ دقیق اکستنشن را در ارتباط با شینیونتان درنظر بگیرید.

مدت زمان استفاده از اکستنشن مو

بایدها و نبایدهای اکستنشن مو را از آرایشگرتان بپرسید.تعداد زیادی از عروس خانم ها ممکن است بـه علت عدم اطلاع از نحوه ی نگه داری موهایشان دچار مشکل شونـد.مثلا می توانید با این نوع اکستنشن بـه استخر بـروید یا خیر؟

شینیون چیست

مدل شینیون باز

کلام آخر:

امیدواریم مطالبی کـه در بالا ذکر شده است بـرای شما عزیزان کاربـردی باشد. دفعه بعد کـه بـه آرایشگاه رفتید بـرای انجام شنیون بـه راحتی بتوانید منظورتان را بـه آرایشگر بـرسانید. کسانی هم کـه علاقه دارنـد می تواننـد بـرونـد و کار شنیون را یاد بگیرنـد.