طرز تهیه سرم موی خانگی

 

طرز تهیه سرم موی خانگی

طرز تهیه سرم موی خانگی

 

بهتر است  بدانید برای محافظت از مو و موی سالم و درخشان داشتن از سرم مو استفاده کنید. سرم مو به آسانی موهای وز و خشک و بد حالت شما را نرم و زیبا و درخشان تبدیل می کند. امروزه افراد زیادی در سرتاسر جهان از سرم مو استفاده می کنند.سرم مو  از آسیب های مواد آرایشی و نور افتاب محافظت می کند. در این مقاله ما روش تهیه سرم موی خانگی را برای شما تهیه کرده ایم، با ما همراه باشید تا موهای زیبا و براق و نرم داشته باشید

 

روش اسـتفاده از سـرم مو

ابتدا موها را با شامپو شسـتشو دهیـد. سپس با آب سـرد آن را بشوییـد تا منافذ بسـته مو باز شود. سپس 4 تا 5 قطره از سـرم مو را کف دسـت ریخته و آن را بـه موها بزنیـد و اجازه دهیـد تا جذب موهایتان شود. بـرای اسـتفاده از سـرم مو چند قطره از سـرم را کف دسـت بـریزیـد و موهایتان را کاملا بـه آن آغشته کنیـد. اگر بیشتر از این مقدار اسـتفاده کنیـد موهایتان چرب شده و نیاز بـه شسـتشو پیـدا می کند. روش دیگر این اسـت کـه مانند ماسک از این سـرم ها اسـتفاده کنیـد. بـه این صورت کـه کل موهایتان را بـه مقدار زیاد بـه این سـرم ها آغشته کنیـد و موهایتان را بپوشانیـد. بعد از دو الی سه ساعت موها را بشوییـد.

 

سـرم موی خانگی با روغن جوجوبا بـرای موهای چرب

۵۰ میلی لیتر روغن جوجوبا
۵۰ میلی لیتر روغن نارگیل

این دو روغن را با یکدیگر مخلوط کنیـد و در یک بطری در بسـته بـریزیـد (اگر قصد نگهداری طولانی مدت از سـرم را داریـد، بـهتر اسـت رنگ شیشه و بطری، تیره باشد).

 

روش تهیه سـرم موی خانگی با گزنه

۲ فنجان آب مقطر.
۵ قاشق غذاخوری بـرگ گزنه خشک.
۱۰ قطره روغن رزماری اصل
۱۰ قطره روغن اسطوخودوس اصل

اگر از گزنه تازه اسـتفاده میکنیـد مقداری از بـرگ گزنه را با ۲ فنجان آب مخلوط کنیـد و ۱۰ دقیقه بجوشانیـد، سپس صبـر کنیـد تا خنک شود سپس روغن ها و اسانس مورد علاقه خود را بـه آن اضافه کنیـد. اگر از گزنه خشک اسـتفاده کنیـد، آب را بـه یک جوش آورده و سپس روی گیاه بـریزیـد، ۲۰ دقیقه صبـر کنیـد، سپس از صافی رد کرده و اسانس مورد نظرتان را بـه آن اضافه کنیـد.

طرز تهیه سرم موی خانگی

روش تهیه سـرم موی خانگی

تهیه سـرم خانگی بـرای داشتن موهای درخشان

روغن هسـته انگور ۲ قاشق
روغن آرگان ۱ قاشق
روغن آووکادو ۱ قاشق
روغن جوجوبا ۱ قاشق

همه روغن ها را با هم مخلوط کنیـد و در یک ظرف شیشه ای تیره رنگ نگهداری کنیـد.

 

سـرم مو خانگی بـرای موهای وز

ژل آلوئه ورا ۱۰ قاشق
گلاب ۲ قاشق
روغن نارگیل ۲ قاشق
روغن آووکادو ۲ قاشق
روغن گل رز ۱۰ قطره (اختیاری)

اگر از ژل آلوئه ورای تازه اسـتفاده می کنیـد همه مواد را داخل مخلوط کن بـریزیـد و کاملا مخلوط کنیـد. البته توجه داشته باشیـد کـه این سـرم بایـد زودتر مصرف شود. از همان بار اول اسـتفاده تاثیر این سـرم مو را مشاهده خواهیـد کرد.

سـرم موی خانگی بـرای موهای چرب

ژل آلوئه ورا ۶ قاشق غذاخوری
روغن آرگان ۲ قاشق غذاخوری
روغن بادام ۲ قاشق غذاخوری
روغن تی تری ۵ الی ۷ قطره
روغن اسطوخودوس ۵ الی ۷ قطره

می توانیـد بـرای تهیه این سـرم از ژل آلوئه ورا کـه در داروخانه ها موجود اسـت و یا آلوئه ورای تازه اسـتفاده کنیـد. همه مواد را داخل مخلوط کن بـریزیـد و کاملا مخلوط کنیـد.

طرز تهیه سرم موی خانگی

ساخت اسپری مو

سـرم رزماری و جعفری بـرای بـراق و درخشان شدن مو

۲ قاشق غذاخوری از دانه‌های جعفری و یک دوم فنجان رزماری خرد شده را با چند فنجان آب جوش مخلوط کنیـد. ۲۰ دقیقه صبـر کنیـد تا سـرم شما آماده شود.بـرای مصرف آن در حمام پس از شسـت و شوی موها سـرم را روی سـر خود بمالیـد و یک ساعت در حوله گرم قرار دهیـد. بعد از اسـتفاده از این سـرم، موهای خود را شسـت و شو ندهیـد و اجازه دهیـد مو بـه طور طبیعی خشک شود.

سـرم مو خانگی بـرای نرم و لطیف شدن موها

نرم کننده مو معمولی ۳-۲ قاشق غذاخوری
آب داغ (نه جوش)
روغن زیتون یا نارگیل ۲ تا ۳ قطره

دو تا سه قاشق غذاخوری از نرم کننده مورد علاقه خود را در بطری بـریزیـد. باقی بطری را با آب پر کنیـد. و روغن مورد نظرتان را اضافه کنیـد. بطری را تکان دهیـد!
مایع بـه دسـت آمده را روی موهای خشک اسپری کنیـد تا حتی بدترین گره‌های مو هم باز شوند.

 

روش دیگر تهیه سـرم مو 

ابتدا 4 قاشق غذاخوری کره را با 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل داخل ظرفی می ریزیم .سپس مدت ده دقیقه آن را حرارت می دهیم و هم می زنیم تا کاملا ذوب شوند. 5 قطره اسانس رزماری و یا ترنج یا اسطوخودوس را بـه آن ها اضافه می کنیم. 2 قطره روغن دارچین را بـه مواد اضافه می کنیم و آن را بـرای 30 ثانیه بـه هم می زنیم. پس از آن کـه مخلوط آماده شد، آن را داخل ظرف دربسـته قرار داده و در یخچال قرار دهیـد تا تازه بماند. این مواد را هرچند وقت یک بار، روی سـر خود بمالیـد.

طرز تهیه سرم موی خانگی

اسپری ضد گره موی خانگی

جلوگیری از شکننده و خشک شدن موها

– از مصرف بعضی مواد بـرای موهایتان خودداری کنیـد؛ مثلا موادی کـه حاوی الکل هسـتند. اسپری های مو حاوی الکل می باشند. الکل سبب تشدیـد شکنندگی موها می شود.

– از حرارت زیاد و سشوار کشیـدن بیش از حد موها خودداری شود.

– هر چند وقت یکبار موهای خود را با سـرکـه شسـتشو دهیـد تا شفاف و نرم شود.

– موهای خود را کمتر شامپو کنیـد. شامپو کردن زیاد، چربی های طبیعی موها را از بین می بـرد و سبب خشکی و شکنندگی موها می شود.

طرز تهیه سرم موی خانگی

اسپری آبـرسان موی خانگی

هشدار بـرای موهای چرب

اگر موهای چربی داریـد، روغن های ضروری مانند اسطوخودوس یا ترنج را بـه این نرم کننده مو خانگی اضافه کنیـد. این روغن ها موهای شما را کاملا تمیز کرده و روغن های ورد نیاز و ضروری را بـه فولیکول های مو یتان باز می گرداند. این کار مانع بد شدن موها و چرب شدن بیش از اندازه آنها مدت کوتاهی پس از دوش گرفتن می شود.

از روغن هایی کـه در اینجا ذکر شده ۶-۷ قطره اضافه کنیـد : ترنج، اسطوخودوس، لیمو،رزماری، چوب صندل، درخت چای