نرم و براق شدن مو سر

نرم و براق شدن مو سرنرم و براق شدن مو سر

برای نرم و براق کردن مو و اینکه موهای خشک و آسیب دیده خود را درمان کنید یا موهایتان را برای یک مناسبت و مراسم خاص مانند مراسم رقص، تعطیلات، تولد و…آماده کنید و یا آنها را بلند کرده یا اینکه تنها بخواهید بهتر به نظر برسند یک برنامه ی درمانی طولانی نیاز دارید. این برنامه تقریبا سه ماه طول خواهد کشید، اگر به دنبال یک راه حل سریع هستید، می توان به طور شتاب زده در سه هفته مراحل را دنبال کنید.

 

قدم به قدم مراحل براق و نرم کردن موها:

 

1) آماده سازی:
خود را آماده کرده و سعی کنید یک برنامه منظم برای دوش گرفتن در بعد از ظهر برای خود تنظیم کنید. (و یا صبح اگر زمان کافی دارید.) و اجازه دهید تا موهایتان به طور طبیعی خشک بشوند.

 

2) شانه کردن:
برای نرم و براق کردن مو باید موها را قبل از شستن شانه بزنید، تا از در هم بودن و گره خوردگی آنها جلوگیری کنید.

 

3) مراحل را با دوش آب داغ شروع کنید.
البته نه خیلی داغ و سوزاننده، به هر حال اجازه دهید که مو و پوست سر گرم شود. این مرحله بسیار مهم است زیرا ساقه و لایه های مو را باز می کند (مانند باز کردن منافذ پوست صورت) و به شستشو و نرم کنندگی عمقی کمک می کند.

 

4) انتخاب شامپو مناسب:
موها را به خوبی با یک شامپوی فاقد سولفات و سدیم بشویید. پوست سر را ماساژ داده و به آرامی با انگشتانتان شامپو را بر تار های مویتان بکشید، با این دو روش به خوبی و به صورت عمقی موها را تمیز کنید.

تخصصی ترین آرایشگاه کراتینه مو غرب تهرانتخصصی ترین آرایشگاه کراتینه مو غرب تهران

5) استفاده از آب گرم:
موها را برای نرم و براق کردن مو با آب گرم بشویید تا زمانی که آب شفاف بشود. در صورت نیاز مراحل را تکرار کنید.

 

نرم و براق شدن مو سر

بهترین شامپو براق کننده مو

6) مقدار کمی کمتر از شامپو، نرم کننده به موهایتان بزنید.
به یاد داشته باشید، از مواد بدون سدیم و سولفات استفاده کنید. اگر موهای چربی دارید فقط به نوک موها بزنید، یا اگر موهای معمولی یا خشکی دارید به نیمه پایین وهایتان بزنید. از زدن مواد به ریشه ها خودداری کنید، اما مشکلی نیست که کف ناشی از نرم کننده را به آنها بزنید. نرم کننده را در مدتی که بدن و صورتتان را می شویید، شیو می کنید و… بر روی سرتان بگذارید. و دقیقا قبل از اینکه بخواهید از زیر دوش خارج شوید آن را آب بکشید تا موهایتان به خوبی مواد معدنی و مغذی را جذب کنند.

 

7) موها را با آب سرد آبکشی کنید.
این خیلی بد نیست، اگر مجبور به انجام آن باشید. تا زمانی که می توانید زیر آب سرد بایستید تا بایه های مویتان بسته بشود و کار نرم و براق کردن مو کامل شود. این کار همچنین برای صورت تان نیز مفید است.

 

8) موهای خیستان را در یک حوله گرم بپیچید.
پس از شستشو، بگذارید موهایتان صاف آویزان شود و آنها را بالا نبرید، زیرا این گونه ممکن است در قسمتی که از کش یا کلیپس استفاده کرده اید نا همواری به وجود بیاورید.

 

9) استفاده از سرم ضد وز:
سرم ضد وز را برای نرم و براق کردن مو به موهایتان بزنید تا از وز کردن آنها اجتناب کنید، حتی در مرطوب ترین روزها.

نرم و براق شدن مو سر

براق شدن رنگ مو

10) خشک شدن مو:
اجازه بدهید که موهایتان به طور طبیعی خشک شوند یا از یک فن برای خشک کردن استفاده کنید. اگر تصمیم دارید که از فن استفاده کنید مراحل زیر را دنبال کنید.

 

11) استفاده از فن:
روبروی فن با فاصله ی حد اقل ۱۵٫۲ سانتی متر از صورتتان بایستید، از یک شانه ی دندانه درشت یا برس برای شانه زدن موهایتان استفاده کنید. هر دو برا شانه زدن موهای خیس مناسب هستند به شرطی که فضای کافی برای سر خوردن تار های مو ازکنار دندانه ها وجود داشته باشد.

نکته:
استفاده از فن موهایتان را وز نمی کند، زیرا فن موهای شما را مثل یک بادگیر می پوشاند و مانع وز می شود، و هوای سرد لایه های موی شما را می بندد (نگران نباشید با این کار سرما نمی خورید.)

 

12) شانه زدن قبل خواب:
برای نرم و براق کردن مو قبل از خواب موهایتان را شانه بزنید، اما آنها را نکشید. این کار را پس از بیدار شدن هم تکرار کنید.

نرم و براق شدن مو سر

چگونه موهای صاف و براق داشته باشیم

13) سرم ضد حرارت:
بسیاری از زنان و دختران در درست کردن موهایشان مشکل دارند، پیشنهاد ما به شما استفاده از فیلم های آموزشی است. اگر تصمیم گرفتید که از لوازم حرارتی استفاده کنید، مطمئن شوید که از یک سرم ضد حرارت خوب استفاده می کنید.

 

14) هرآنچه که نباید انجام داد:
اگر می توانید، از استخر های کلر دار، اشعه های UV ,UVB و مواد شیمیایی حالت دهنده مو (مواد فر کننده و صاف کننده) پرهیز کنید. این موارد می توانند موهای شما را وز کنند و رنگ موهایتان را می برند و یا به راحتی باعث آسیب موهایتان بشوند.

 

15) شستشو زیاد ممنوع:
بسیاری ازمردم هر روز موهایشان را می شویند. اگر می توانید سعی کنید موهایتان را یک روز در میان یا سه روز یک بار بشویید. ممکن است به نظر چندش آور بیاید، اما این کار باعث تقویت پوست سر شده و برای موهایتان هم مفید است.

 

16) پیرایش منظم:
فراموش نکنید که یکی از اساسی ترین نکات برای نرم و براق کردن مو این است که به صورت منظم موهایتان را کوتاه کنید تا جلوی مو خوره را بگیرید.

 

پرسش و پاسخ :

1) چرا هنقدمی که زیر باران می ایستم موهایم وز می شود؟

موهای شما احتمالا خشک است. کوتیکول های مویتان باز می شوند تا رطوبت باران را جذب کنند، و این مسئله باعث وز شدن موهایتان می شود.

2) مشکلی ندارد که از روغن بچه بر روی موهایم استفاده کنم؟

اگر موهای شما خیلی خشک و خشن است، روغن بچه می تواند برای نرم و براق کردن مو مفید باشد. مراقب باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید و یا از روغن بچه بر روی موهایی که نیازی ندارند استفاده نکنید. زیرا این کار می تواند موجب چرب و سنگین شدن موهایتان بشود.

نرم و براق شدن مو سر

بهترین مارک براق کننده مو

به یاد داشته باشید:

اگر آخر هفته تنها می خواهید در خانه بمانید، موهایتان را صاف یا فر نکنید، اجازه بدهید تا موهایتان برای آن روز آرام و ریلکس بماند. از موادی که یک قشر بر روی مویتان قرار می دهد مانند اسپری مو یا ژل پرهیز کنید. این کار باعث می شود ساختار مویتان ضعیف شود و موهایتان نتوانند نفس بکشند.

سعی کنید که خیلی و بیش از حد با موهایتان بازی نکنید.این کار موجب چرب شدن موهایتان می شود. هیچ گاه موهایتان را نکنید یا ازریشه در نیاورید. اگر نمی توانید موهایتان را به طور طبیعی ول کنید، پس به راحتی صاف کردن، فر کردن و سشوار کشیدن موهایتان را به کمتر از چهار بار در هفته برسانید.

از شونه هایی که دندانه طبیعی دارند استفاده کنید تا باعث نرم و براق کردن مو هایتان شود.
یک فرمول حاوی تمامی ویتامین ها برای مو، پوست و ناخونتان تهیه کنید تا درخشش طبیعی و سالمی به وجود بیاورید. ویتامین دی و پروتئین های کراتین به طور مخصوص مفید هستند.
پیشنهاد می شود که همیشه از محصولات مناسب مویتان استفاده کنید. اگر راجع به نوع مویتان مطمئن نیستید، از محصولات ساده ی مفید برای تمامی موها استفاده کنید، یا از شامپو های تمیز کننده عمقی. نرم کننده همیشه پیشنهاد نمی شود. برای مثال اگر موهایتان چرب است، نرم کننده مناسب نیست.

اگر راجع به مسئله ای در این مقاله مطمئن نیستید از آرایشگرتان بپرسید.
موهای شما هر چیزی که به بدنتان برسانید را نشان می دهد. موادی مثل الکل، سیگار و مواد مخدر تاثیر های بدی بر موهای شما دارند. در مقابل، غذای خوب به همراه ویتامین ها موهای شما را قوی نگه می دارند. موی سالم بخشی از بدن سالم است.