ویژگی های انواع کمد دیواری

ویژگی های انواع کمد دیواری

ویژگی های انواع کمد دیواری

 

کمد دیواری در بیشتر اتاق خواب های خانه ها است. که وسایل زیادی را در خود جای می دهند. اگر اتاقی کمد دیواری نداشته باشد با کمبود جا مواجه می شود. کمد های دیواری هم مانند دیگر وسایل انواع گوناگونی دارد که در باز و بسته شدن و جایگیری با یکدیگر تفوت دارند. در این مطلب همراه ما باشید.

ویژگی های انواع کمد دیواری

کمد دیواری مدرن بـه سبک WALK-IN

این سبک کمد دیواری اتاق خواب طرفداران زیادی دارد. فضای لازم جهت نگهداری لباس‌ها و کفش‌ها و دیگر لوازم در کمد دیواری‌های WALK-IN وجود دارد. با اینکـه در این سبک تمام اتاق بـه کمد دیواری‌ها اختصاص پیدا می‌کند اما این بدین معنا نیست کـه از آن بـه عنوان ویترین استفاده کنید.

بـه طول معمول سبک WALK-IN در اتاق خواب‌های مستر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مورد اندازه آن باید بـه این نکته اشاره کرد کـه هم می‌تواند در ابعاد کوچکی باشد و هم می‌تواند کل فضای اتاق خواب را در بـر گیرد.

البته در انتخاب رنگ باید هوشیار عمل کنید. رنگ‌های راهن بـه طور معمول فضای اتاق خواب را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. رنگ‌های تیره هم باعث کوچک بـه نظر آمدن اتاق خواب است. تصمیم نهایی با شما است.

طراحی این کمد دیواری اتاق خواب بسیار منعطف است. شما فضای زیادی بـرای طراحی نوع چینش درون کمد دارید. از محل آویزان کردن لباس گرفته تا بخش‌های نگهداری از کیف‌ها و کفش‌ها. با وجود این کـه کمد دیواری‌های WALK-IN فضای زیادی را در اختیار استفاده کننده قرار می‌دهد، اگر درست بخش‌بندی و طراحی نشود باعث کاهش عملکرد مناسب می‌شود.

اگر می‌خواهید از این کمد دیواری مدرن در اتاق خواب خود استفاده کنید ابتدا فضای مناسب بـرای جایگذاری آن را پیدا کنید. سپس بـررسی کنید آیا می‌توانید بـه راحتی بـه دیگر نقاط اتاق خواب دسترسی داشته باشید. بـه علت فضای زیادی کـه در اختیار دارید شما می‌توانید لباس‌ها و وسایل خود را طبقه‌بندی کنید.

لباس‌های گرم یک گوشه و لباس‌های تابستانه در بخشی دیگر. یا طبقه‌بندی لباس‌ها بـر اساس رنگ. بخشی از کمد WALK-IN را می‌توانید بـه کفش‌ و کیف‌های خود اختصاص دهید. با توجه بـه فضای زیادی کـه این کمد دیواری‌ها دارد حتی می‌توایند یک بخش را بـه فضای آرایش اختصاص داده و درون آن آینه قرار دهید.

ویژگی های انواع کمد دیواری

کمد دیواری مدرن بـه سبک REACH-IN

این سبک از کمد دیواری‌ها نیز در بسیاری از خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کمد دیواری‌ها شباهت زیادی بـه WALK-IN دارد و کوچک‌تر از آن است. این نوع کمد دیواری‌ها بیشتر درون دیوار قرار می‌گیرد. درب این مدل کمد دیواری ریلی و باز و بسته شو است. در بیشتر مواقع کمد دیواری REACH-IN بـرای آویزان کردن لباس روی یک میله افقی طراحی می‌شود.

امروزه عمق این کمد دیواری‌ها بـه اندازه آرنج دست انسان است. طول کمد دیواری‌ها REACH-IN از ۹۰ سانتی متر تا ۲۴۰ سانتی متر متغیر است. البته جا دارد اشاره شود کـه این مدل کمد دیواری ریلی فضای کمتری را اشغال می‌کند.

مشخصا کمد دیواری‌ها REACH-IN فضای کمتری را در خود جای می‌دهد پس بـرای پر کردن آن باید نهایت دقت را بـه خرج دهید. سعی کنید وسایلی کـه بیشترین فضا را در خانه می‌گیرند شناسایی کنید و آن را درون کمد دیواری‌های REACH-IN قرار دهید.

اگر تصمیم دارید این نوع کمد دیواری‌ها را درون اتاق خواب خود قرار دهید باید در نظر داشته باشید نوع چینش وسایل درون آن باید با دقت صورت بگیرد. از شلوغ کردن بی‌مورد کمد دیواری‌های REACH-IN بپرهیزید.

ویژگی های انواع کمد دیواری

کمد دیواری مدرن بـه سبک LINEN

این کمد دیواری‌ها بـه صورت قفسه و طبقه‌بندی شده است و بیشتر بـرای نگهداری وسایل خواب و بالشت و وسایل مورد استفاده در اتاق خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد. بـرعکس دو کمد قبلی کـه بـه آن اشاره کردیم، در کمد دیواری‌های LINEN فضای نگهداری وسایل بـه صورت طبقه طبقه است.

اگر بخواهید درون این نوع کمد لباس قرار دهید، باید آن‌ها را تا کرده و سپس بـه درون کمد LINEN منتقل کنید. این کمد دیواری‌ها هم می‌تواند درب داشته باشد و هم می‌تواند باز باشد. مدل کمد دیواری ریلی سبک LINEN بیشتر طرفدار دارد.

ظرفیت کمد LINEN معمولا کم وکوچک است و درون دیوار قرار گرفته است. معمولا این کمد دیواری در جایی قرار می‌گیرد کـه تمام افراد خانواده بتوانند بـه آن دسترسی داشته باشند. بـه طور مثال فضای بین حمام و فضای بـهداشتی محل مناسبی بـرای قرار دادن این کمد دیواری است. بعضی از طراحان این مدل از کمد دیواری‌ها را در گوشه‌ای از حمام قرار می‌دهند.

اگر در فکر جمع‌آوری وسایل اتاق خواب و حمام خود هستید کمد دیواری‌های LINEN بـهترین پیشنهاد بـرای شما است. وسایل با ارتفاع را حد الامکان درون این نوع کمد قرار ندهید زیرا فضای درون کمد را اشغال می‌کند.

ویژگی های انواع کمد دیواری

کمد دیواری مدرن بـه سبک KITCHEN

همانگونه کـه از اسم این کمد دیواری‌ها مشخص است درون آشپزخانه یا در نزدیکی آشپزخانه قرار دارد. بعضی از کمد‌های KITCHEN با درب باز و بسته می‌شوند. مدل کمد دیواری ریلی KITCHEN نیز در بازار موجود است. اما عده‌ای ترجیح می‌دهند کمد دیواری‌های خود بـه طور کامل درب نداشته باشد تا وسایل دکوری درون آن دیده شود.

البته سازکار کمد دیواری‌های KITCHEN با دیگر کمد دیواری‌ها با توجه بـه موقعیت آن کمی فرق دارد. ارتفاع این نوع کمد معمولا نسبت بـه کمد دیواری‌های دیگر کمی بیشتر است. درون کمد دیواری‌های KITCHEN قفسه‌های زیادی بـرای جایگذاری شیشه ادویه‌ها و چاشنی ها و … وجود دارد.

شما حتی می‌توانید ظروف چینی و وسایل آشپزخانه خود را نیز درون قفسه‌های این کمد دیواری‌ها قرار دهید. اگر کمد KITCHEN، درون آشپزخانه شما قرار دارد همچنین می‌توانید وسایل نظافت و شست و شو و سطل زباله را درون آن قرار دهید.

ویژگی های انواع کمد دیواری

کمد دیواری مدرن بـه سبک UTILITY

این نوع کمد دیواری‌ها مخصوص نگهداری همه وسایل است کـه معمولا در نزدیکی گاراژ یا در گوشه‌ای از خانه قرار می‌گیرد. از وسایل نظافت گرفته تا وسایلی کـه کمتر مورد استفاده هستند در این کمد قرار می‌گیرند. این کمد‌ها بیشتر بـه صورت قفسه‌ای و با ارتفاع زیاد است.

 

کمد دیواری‌های مدرن بـه سبک WARDROBES

این کمد دیواری‌ها بیرون یا درون دیوار قرار می‌گیرند. کمد دیواری WARDROBES ترکیبی از قفسه و آویز لباس است. فضای زیادی توسط این کمد دیواری‌ها بـرای استفاده‌کنندگان ساخت می‌شود. عمق این کمد دیواری‌ها بستگی بـه فضایی کـه موجود است بستگی دارد کـه از ۴۰ سانتی متر شروع و تا تا ۱۰۰ سانتی متر ادامه دارد.

ویژگی های انواع کمد دیواری

کمد دیواری پذیرایی ایده‌ای جدید در طراحی فضای داخلی

جدیدا کمد دیواری پذیرایی مورد استقبال خیلی از افراد در طراحی قرار گرفته است. محل قرارگیری این کمد همانگونه کـه از اسمش مشخص است در بخش پذیرایی خانه است. درون این کمد دیواری پذیرایی قفسه‌ها بـه صورت طبقه‌بندی شده با ارتفاع مناسب محلی بـرای نگهداری ظروف و وسایل آشپزخانه است.

البته کمد دیواری پذیرایی دارای درب است اما بـرای راحتی استفاده از آن، مدل کمد دیواری‌های ریلی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

ویژگی های انواع کمد دیواری

کلام آخر:

امیدواریم با مطالعه مطالب بالا متوجه شده باشید که چه مدل کمد دیواریی می خواهید و آن را سفارش بدهید تا برایتان بسازند و دکوراسیون خاص و کاربردی خودتان را داشته باشید. امروزه در بین بیشتر خانواده ها کمد دیواری ریلی رایج و محبوب شده است. اما کمد دیواری های مدرن کاربردی تر هستند و در طراحی انعطاف پذیری لازم را دارند. همچنین کمک می کنند محیط شما مرتب تر بنظر برسد.