اشتباهات رایج آقایان در سبک لباس پوشیدن آن ها

اشتباهات رایج آقایان در سبک لباس پوشیدن آن ها

اشتباهات رایج آقایان در سبک لباس پوشیدن آن ها

 

جالبه بدانید آقایون بر عکس باور مردم، علاقه زیادی به شیک پوشی دارند و توجه خاصی به استایل خود دارند. هزینه های زیادی هم در این راه می کنند. ولی ممکن است با رعایت نکردن چند نکته ساده، آن استایل منحصر به فردی که مد نظرشان است را نتوانند بسازند. در این مقاله ما رایج ترین اشتباهاتی که ممکن است در  سبک لباس پوشیدنشان انجام بدهند را آورده ایم و راهکار هایی برای درست کردن این اشتباهات ارائه داده ایم. با ما همراه باشید.

 

پوشیدن بند شلوار به همراه کمربند

سبک کلاسیک پوشیدن لباس، به سبک مدرن تغییر کرده است. به همین دلیل است که هنگام پوشیدن یقه های دکمه ای، بایستی این نکات رعایت شود : اگر هنگام پوشیدن پیراهن های یقه ای دکمه دار، تنها از بند شلوار یا کمربند استفاده کنید، این خوب است و به خود شما بستگی دارد که کدامیک را انتخاب کنید اما اگر هر دو آن ها را باهم بپوشید، استایل جالبی پیدا نخواهید کرد.

 

 پوشیدن ژاکتی که کوتاه تر از کت تان است

کت یک لباس جهانی در دنیای لباس مردان است. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که نبایستی این پوشش کلاسیک را با ژاکتی بپوشید که از کت تان بلند تر است.

 

 ترکیب کوله پشتی با کت معمولی

در قرن ۲۱، دنیای مد و فشن به شما اجازه می دهد تا سبک های مختلف لباس را با یکدیگر ترکیب کنید اما ترکیب کوله پشتی با کت معمولی، جزو بهترین ترکیب ها به شمار نمی رود و بهتر است، کت خود را با یک کیف لپ تاپ ترکیب کنید.

 

پوشیدن ساعت شکسته

ممکن است یک جلسه مهم کاری داشته باشید اما ناگهان ساعت گران قیمتتان از کار بیفتد. برخی از مردان حتی ساعت شکسته را نیز به دست می کنند؛ اما این یک اشتباه بزرگ است چرا که در این صورت ممکن است مردم فکر کنند که ساعتتان دست دوم است.

اشتباهات رایج آقایان در سبک لباس پوشیدن آن ها

انتخاب کراوات مناسب

بستن کراوات بیش از حد کوتاه

با آنکه مردان در سراسر جهان می دانند که نباید از کراوات کوتاه استفاده کنند اما گاهی اوقات این موضوع نادیده گرفته می شود. وقتی میخواهید کراوات ببندید باید به خاطر داشته باشید که کراواتتان نبایستی بیش از حد بلند یا بیش از حد کوتاه باشد. یک قاعده کلی در این زمینه وجود دارد: نوک کراوات تنها بایستی به سگک کمربند برسد.

 

 قرار دادن عینک آفتابی بر روی سر

اینکه عینکتان را روی سرتان بزنید، لزوما بد نیست اما این کار قطعا مدل مویتان را خراب خواهد کرد. علاوه بر این اگر ارتفاع صورتتان زیاد است، این کار می تواند بندی آن را افزایش دهد.

عینک خود را در جیب سینه خود قرار دهید یا آن را از سینه خود آویزان کنید چرا که با این کار، شیک تر به نظر خواهید رسید.

 

 ورزش با شلوار حرارتی بدون پوشیدن لباس اضافی از روی آن

لباس حرارتی باید در هر شرایطی به عنوان اولین لایه پوششی بدنتان انتخاب شود. برای مثال شما میتوانید از روی آن ها شورت ورزشی یا شلوار گرم کن ورزشی بپوشید.

اشتباهات رایج آقایان در سبک لباس پوشیدن آن ها

استفاده از کیف پول

نگه داشتن پول کاغذی و سکه در جیب هایتان

حمل پول نقد در جیب هایتان ایده ی بدی است. یک کیف چرمی بخرید؛ چرا که یک کیف چرمی لازمه ی مردان شیک پوش است و همین طور یک وسیله بسیار کاربردی است. کیف پول ها نه تنها پول نقد، بلکه کارت های اعتباری و گواهینامه رانندگی شما را نیز در خود جای می دهند.

 

بستن دکمه بالای پیراهن

اگر میخواهید توجه خانم ها را به خود جلب کنید، دکمه ی بالای پیراهنتان را نبندید چرا که اینکار، شما را خوش تیپ تر نشان خواهد داد اما نبایستی در این کار زیاده روی کنید. برخی از مردان در این کار زیاده روی می کنند و دکمه دوم و سوم پیراهن خود را نیز باز می گذارند. اگر به کلوپ شبانه نمی روید، این کار بیش از حد مبتذل و نامناسب است.

 

 قرار دادن وسیله هایتان در جیب های لباس جین تان

ما در موارد قبلی در رابطه با کوله پشتی، کیف پول و کیف لپ تاپ صحبت کردیم. اگر بخواهیم یک راه حل اضافی در این زمینه به شما ارائه دهیم این است که فراموش نکنید تا تمامی وسیله های شخصی خود را داخل این وسیله ها قرار دهید. هرگز کیف پول، کلید ها، گوشی، و ایرباد های خود را داخل جیب شلوارتان قرار ندهید؛ بخصوص اگر لباس جین تنگ میپوشید، این کار ظاهرتان را شلخته نشان خواهد داد.

 

 فراموش کردن طول آستین هایتان

طول آستین کت با سویشرت شما باید تا بالای مچ دستتان باشند. برخی از فروشنده ها سعی می کنند تا خلاف این موضوع را به شما تحمیل کنند اما بایستی بدانید که آن ها معمولا تنها به فکر درآمد خود هستند.

 

 قرار دادن تی شرت داخل شلوار ورزشی

پیشنهاد ما این است که تی شرت خود را داخل شلوار ورزشی خود قرار ندهید. با این کار اولا بند شلوارتان بیرون می زند و این باعث ایجاد ظاهری شلخته می شود و دوما تی شرت تان قطعا چروک خواهد شد.

علاوه بر این، شما بایستی بدانید که چگونه باید طول مناسبی برای تی شرت تان پیدا کنید. کافیست تا یک خط ذهنی و فرضی از پایین تی شرت تان بکشید. اگر این خط تا ساعدتان بود، این بدین معنی است که انتخابتان درست است.

اشتباهات رایج آقایان در سبک لباس پوشیدن آن ها

 انتخاب پیراهن سایز مناسب

پوشیدن پیراهنی که بیش از حد برایتان بزرگ است

امروزه لباس های گشاد جزو مد به حساب می آیند اما بهتر است این سبک را روی پیراهن های معمولی پیاده نکنید. موقع خرید این پیراهن ها حتما توجه داشته باشید که اندازه ی آن ها کاملا متناسب با شانه هایتان باشند.

با این حال اگر هنگام خرید، امکان پوشیدن پیراهن را ندارید می توانید در خانه، دور شانه یا بخش های دیگر را اندازه بگیرید و موقع خرید، با توجه به اندازه هایی که در دست دارید، پیراهن مورد نظرتان را انتخاب کنید.